Sila modlitby ruženca

V jeseni 2013 som so synom Alexejom prišla na púť do Medžugoria. Veľmi som tam chcela ísť po tom, čo som si prečítala knihu sestry Emanuel o Medžugorí. Išla som iba ja s mojím synom, pretože nebolo viac záujemcov a cestu sme nechceli odkladať.

Počas celej púte, od začiatku až do konca, som cítila prítomnosť našej dobrej nebeskej Matky. Akoby nás viedla za ruku… Z tohto svätého miesta sa nikto nevráti rovnaký a aj my sme sa vrátili obnovení. Nášmu spoločenstvu sme rozprávali o všetkom, čo sme prežili a videli. Prežila som veľmi silný duchovný zážitok a to sme ešte nevedeli, aké skúšky čakajú našu rodinu v nasledujúcom roku. Naša nebeská Mama to vedela, a preto nás aj pozvala, aby sme sa upevnili vo viere.

Keď sme sa vrátili domov, všetko bolo tak ako predtým. Pracovali sme a modlili sme sa, sledovali sme posolstvá a snažili sme sa nimi aj žiť, pripravovali sme sa na púť do Svätej zeme, do Jeruzalema. Ale na mňa čakala úplne iná púť – smutná a ťažká, ktorú som si nepriala.

V lete 2014 som si na nechte všimla škvrnu, nešla som k lekárovi, ale naordinovala som si samoliečbu. Kúpila som si v lekárni silné lieky a začala som liečbu, no v skutočnosti som sa pomaly zabíjala. Presne o 20 dní moja pečeň zlyhala a nastúpila ťažká forma hepatitídy spôsobenej liekmi. Začal sa boj o môj život a celý ten čas sme sa intenzívne modlili ruženec. Modlilo sa celé naše spoločenstvo, ale nezlepšovalo sa to. Poradili mi, aby som sa išla liečiť do Moskvy, ale liečba v moskovských nemocniciach stojí nemalé peniaze, a preto som sa rozhodla ísť tam len na konzultáciu. Prekvapilo nás, keď mi navrhli vyšetrenia aj liečbu bezplatne. Všetci boli prekvapení, že je to možné. Znovu sme sa uistili, že s Bohom je všetko možné, všetky dvere sa otvárajú pred Božou prozreteľnosťou.

„Ona všetko, o čo prosíme, predkladá Pánovi a on koná zázraky. Tí, ktorí hľadajú prácu – nájdu ju, rodiny pociťujú ochranu, dejú sa uzdravenia…“

Dni strávené v nemocniciach, ktoré boli pre moje zdravie úplne zbytočné, neboli márne. Pochopila som, prečo Mária tak naliehavo prosí modliť sa za obrátenie ľudí. Mnoho ľudí je chorých,    veľmi trpia a umierajú, no ešte menej prosia o pomoc hlavného LEKÁRA.

O dva týždne, keď som sa vrátila domov, moja mama mala operáciu srdca. Tak veľmi sa o mňa bála. Znovu sme boli v modlitbe a operácia prebehla úspešne.

V našom farskom spoločenstve sú dve modlitbové skupiny. Prvá skupina – „Živý ruženec“ sa denne modlí na úmysly našich farníkov a v druhej “Modlitba matiek“ sa matky modlia za svoje deti.   Naša farnosť je zasvätená Panne Márii ružencovej a veľmi dobre poznáme silu jej príhovoru. Ona všetko, o čo prosíme, predkladá Pánovi a on koná zázraky. Tí, ktorí hľadajú prácu – nájdu ju, rodiny pociťujú ochranu, dejú sa uzdravenia. Pred pol rokom sme sa začali modliť za jednu našu farníčku, ktorá ochorela na hepatitídu C. Naša modlitba za jej uzdravenie bola vypočutá. Dnes už nemá vírus, cíti sa lepšie a to hlavné, jej viera sa prehĺbila.

Všetkým vám prajem, aby ste vo všetkom dôverovali Pánovi a príhovoru Panny Márie. Oni sú veľmi blízko tým, kto sa im zverí a nikdy neopustia tých, ktorí potrebujú ich pomoc.

Irina, Rusko

Predchádzajúce

6.Medžugorské modlitbové stretnutie (Fotogaléria)

Ďalej

Ježišov pôst : Ježiš a Adam