Ruženec mám vždy v ruke

Nepretržitá modlitba ruženca a pôst za pokoj je iniciatíva, ktorá sa zrodila v Medžugorí 1. októbra 2014 vďaka posolstvám našej nebeskej Matky. Ona nás opakovane pozýva k modlitbe a pôstu a dáva odpoveď, že tak možno zastaviť vojny a prírodné katastrofy.

S Božou pomocou a vďaka mnohým, ktorí odpovedali, vstupujeme do desiateho výročia úprimnej výzvy k Bohu za pokoj. Keď sa modlíme a postíme za uskutočnenie zámerov a plánov pokoja Panny Márie, Boh koná skrze Pannu Máriu tam, kde je to najviac potrebné, a to tým najlepším spôsobom.

Sme radi, že sa s vami môžeme podeliť o krátke svedectvá tých, ktorí sa k nám už dlhší čas pripájajú v modlitbe a pôste za pokoj. Ďakujeme všetkým, ktorí venovali svoj čas s otvoreným srdcom a pokračujú v tom, spájajúc sa s nebom v modlitbe za pokoj. Ďakujeme všetkým, ktorí obetovali pôst a prosili o vzácny dar pokoja.

Pokračujme v modlitbe! S láskou, vierou a nádejou spoločenstvo Svetlo Máriino.

 

Sláva Ježišovi a Márii!

„Pozývam vás, aby ste všetkých pozvali k modlitbe ruženca. S ružencom zvíťazíte nad všetkými protivenstvami, ktoré chce teraz satan vniesť do Katolíckej cirkvi. Všetci kňazi, modlite sa ruženec! Zasväťte čas modlitbe ruženca!“ (Posolstvo Panny Márie, 25. júna 1985)

1. októbra 2014 začalo spoločenstvo Svetlo Máriino 24-hodinovú modlitbu ruženca. S veľkou radosťou a láskou v srdci som sa pripojila k tejto modlitbe na úmysly Panny Márie. Veď Matka Božia nás opakovane pozýva, aby sme sa modlili na jej úmysly. Chcela som k tejto modlitbe povzbudiť čo najviac ľudí. A podarilo sa mi to.

Keď sa blíži čas na hodinovú modlitbu, začínam sa modliť so zvláštnym pozdvihnutím srdca, s radosťou a láskou. Viem, že nie som sama, že je so mnou Božia Matka a tiež, že v tom čase  sa modlia aj iní ľudia a spoločne oslavujeme Boha Stvoriteľa.

Modlitba ruženca je moja obľúbená modlitba, je to život s Ježišom a Máriou. Ruženec mám stále v ruke, modlím sa ho na cestách, v doprave, všade, kam idem. Ruženec urobil v mojom živote veľa zázrakov. Veľmi rada sa modlím ruženec a dokonca praktizujem 1000 „Zdravas Mária“ na sviatok Panny Márie.

Stefania, Ukrajina

 

Niekedy sám rozmýšľam nad tým, ako sa zmenil môj život po tom, čo som sa začal neustále (denne) modliť ruženec. Nezmenil sa život iba okolo mňa, ale aj ja sám som sa zmenil – a do mojej duše prišiel pokoj, dôvera, že všetko bude dobré, ak budem dobrý aj ja. Veď koľko dobroty a lásky na nás Boh vylieva cez zjavenia našej nebeskej Matky – Panny Márie?!

Pri čítaní posolstiev Panny Márie v Medžugorí začnete chápať, koľko lásky a dobroty na nás Panna Mária vylieva a aká je to veľká opora pre naše „slabé“ duše. Matka Božia nás varuje, aby sme nepadli, nezakopli, aby sme boli trpezliví. Čo teda môžem urobiť a povedať? Rozmýšľam. Verte mi, je to pre mňa veľmi ťažké. Dlho som žil v „priateľstve“ so súčasným svetom. Preto mi moje zvyky nedajú pokoj. Útočia odvšadiaľ, ale ja sa v duchu usmievam nad všetkými svojimi „nesprávnymi“ myšlienkami a začínam sa modliť. Najlepšie je vziať si ruženec a začať sa zo srdca modliť. Aká radosť a pokoj prichádza! Dokonca sa začnete cítiť istejšie. Najdôležitejšie je modliť sa zo srdca, z duše a nie „recitovať verše“. Modlitba je predsa rozhovor. Tak sa modlime, modlime sa, modlime sa. Naše modlitby sú vypočuté. Ďakujem. Nech je pochválený Ježiš Kristus!

Sergej, Ukrajina

Predchádzajúce

22.09.2023

Ďalej

Učte sa od začiatku (Páter Slavko Barbarič, OFM)