Darček pre kňaza k Vianociam, ktorý ho určite poteší (svedectvo)

Darček pre kňaza k Vianociam, ktorý ho určite poteší.

         Aj kňazi zažívajú niekedy ťažšie obdobia svojho života a potrebujú našu pomoc.

Chcel by som sa s vami podeliť s jednou udalosťou, ktorú som prežil minulý rok. Mám jedného veľmi dobrého priateľa kňaza z našej farnosti, s ktorým sa poznám už 7 rokov. Je to zároveň aj náš dobrý rodinný priateľ. Naše priateľstvo sa upevňovalo hneď od začiatku, keď sme spolu putovali do Medžugoria. Tam nás Panna Mária priviedla do spoločenstva Svetlo Máriino, kde sme dostali milosť veľa sa modliť.

         Odvtedy sme v Medžugorí boli viackrát a aj takouto formou sme sa posilňovali vo viere.

         No v minulom roku na jeseň som si všimol a aj iný veriaci z našej farnosti, že tento náš kňaz asi prežíva ťažšie obdobie. Bol vyťažený rôznymi vecami, nestíhal, prestával s nami komunikovať, nedvíhal telefón, … Začal som mať o neho obavy. Pýtal som sa Pána Boha ako mu mám pomôcť. Spomenul som si, ako kňazi hovorievali, že aj na nich prichádzajú veľké pokušenia, že diabol nemá kňazov veľmi v obľube.

Panna Mária v jednom posolstve hovorila, že modlitbou a pôstom vieme zastaviť aj vojny. Rozhodli sme sa zorganizovať za neho nepretržitú modlitbu a pôst počas jedného roka.  Bolo nás  ochotných tridsať. Každý z nás si vyberal jeden deň v mesiaci a počas celého roka sa modlil a postil za vytrvalosť a vernosť kňazskému povolaniu nášho kňaza. Začali sme 24.11.2020 na výročie smrti pátra Slavka Barbariča.

         Náš kňaz bol na začiatku veľmi uzavretý, nič sme o ňom nevedeli. No postupne ho modlitba premieňala. Pred Veľkou nocou som pocítil túžbu ísť práve k nemu na spoveď. Bol to veľmi krásne prežitý čas s ním po dlhej dobe, čo sme sa nevideli a nepočuli. Cítil som, že modlitby a pôst mu veľmi pomáhajú.

         V lete sme spolu išli do Medžugoria a mal som veľkú radosť, keď som ho videl vysmiateho a spokojného.

         Rok modlitby a pôstu za nášho kňaza skončil 24.11.2021 a najkrajšie na tom je, že sme mohli tento milostivý čas prežiť v Medžugorí. Z nášho kňaza teraz vyžaruje pokoj, dobro, láska a hlavne radosť slúžiť druhým.

         Chcel by som týmto povzbudiť každého, aby ste vo svojich farnostiach vytvárali takéto reťaze modlitby a pôstu za svojich kňazov na jeden rok. Som presvedčený, že každý kňaz takýto duchovný darček veľmi rád prijme.

         Oni veľmi dobre vedia, že potrebujú naše modlitby. Aj Svätý Otec František zakaždým prosí o modlitbu za neho.

         K takejto forme modlitby sa môžete pridať aj cez stránku Svetla Máriinho.

         Na záver by som chcel pripomenúť slová našich predkov: „Akých kňazov si vymodlíme, takých budeme mať.“

Pavol, Slovensko

Predchádzajúce

Mať nádej (páter Ljubo Kurtovič, OFM)

Ďalej

Buďte vyjadrením raja na zemi (Terézia Gažiová)